Hetrik Surového proti HK Orange 20

HK Orange 20 – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 23. Hecl (Grman, Pataky) – 17. Surový (Hickmott, Buc), 38. Surový (Mihalik, Hickmott), 60. Surový (Buc, Kubka)

Vylúčenia na 2 min.: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Adamec – Jozef Valo, Tomáš Gegáň, 140 divákov

HK Orange 20: Durný – Trška, Grman, Hedera, Košecký, Jendroľ, Hain, Bdžoch, Liška – Pataky, Sádecký, Hecl – Andrisík, Oško, Struška – Sloboda, Murín, Žiak – Vybiral, Jaško, Václav HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Kubka, Ďatelinka, Mihalik, Matushkin, Ivanič – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Bortňák, Kafka – Matoušek, Češík, Lamper – Tománek, Tamáši, Trukhno – Bezúch Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy v Piešťanoch s HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:3. "Barani", ktorí natiahli svoju víťaznú sériu už na päť stretnutí, sa tak dostali na čelo tabuľky s trojbodovým náskokom pred druhými Košicami. Východniari však majú jeden duel k dobru. Víťazstvo hostí zariadil kapitán Tomáš Surový, ktorý strelil všetky tri góly svojho tímu. Oba tímy hrali v úvode zápasu opatrnejšie a tak prvé šance prišli až po desiatich minútach. Strelecky aktívnejší boli hostia, Tománek sa ešte nepresadil, no v 17. minúte už išli Bystričania do vedenia. Hickmott prešiel pomedzi dvojicu brániacich hráčov, prihral pred bránku Surovému a ten v čistej šanci poslal puk ponad Durného betón - 1:0. Mladíkom sa však podarilo vyrovnať už v tretej minúte druhej tretiny, keď využili nedisciplinovanosť súpera. Krátko po Maionem fauloval aj Wishart a Hecl využil výhodu o dvoch hráčov - 1:1. Bystričania síce svoje dve presilovky nepremenili, no v 38. minúte sa medzi kruhmi dostal k puku Surový a tvrdou ranou poslal svoj tím opäť do vedenia - 2:1. Hráči "dvadsiatky" si v záverečnej tretine utvorili niekoľko dobrých príležitostí, no vyrovnať sa im už nepodarilo. V závere navyše inkasovali tretí gól do prázdnej bránky z hokejky Surového, ktorý skompletizoval hetrik.

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.