Jednoznačný triumf Martina nad HK Orange 20

Autor: sita/huste |

MHC Martin - HK Orange 20 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Hokejisti Martina splnili papierové predpoklady a na vlastnom ľade zdolali HK Orange 20 presvedčivo 5:0 v utorkovom dueli 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Favorizovaní domáci načali súpera v prvej tretine gólom Jereho Pulliho. O svojom triumfe definitívne rozhodli v druhom dejstve. Hostia nevyužili vylúčenie Mareka Pacalaja na 5 minút plus do konca zápasu za napadnutie. Naopak, prečkané oslabenie nakoplo Martinčanov: najprv sa presadil Michal Fabian, po ňom aj Tomáš Pokrivčák. V záverečnej dvadsaťminútovke zveľadili výsledok Sergej Korostin a Tomáš Rusina. Martin prerušil trojzápasovú šnúru bez víťazstva, mladíci si zatiaľ pripísali v ročníku 2016/2017 jediný trojbodový zápis - 25. októbra uspeli na ľade Liptovského Mikuláša 3:1 v dueli 15. kola.

Tipsport liga 2016/2017 - 24. kolo - utorok:

Góly: 13. Pulli (Pokrivčák, R. Varga), 30. M. Fabian (P. Koyš, Heizer), 33. Pokrivčák (Murček, R. Varga), 46. Korostin (P. Koyš, Pulli), 55. Rusina (Galamboš) Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše M. Leško 10 min osobný trest a Pacalaj (obaja) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Husár - Riš, Smrek, 855 divákov

Viac foto TU

Zostavy:
Martin: Ch. Pavlas - Brňák, M. Fabian, Salija, Pacalaj, M. Leško, Pulli, Rusina, Michalčin - P. Koyš, Heizer, Korostin - Surovka, Galamboš, Markovič - Pokrivčák, Murček, R. Varga - Dírer, A. Jurášek, F. Poliaček
HK Orange 20: Durný - Mário Grman, D. Trška, Košecký, M. Jendroľ, Hain, Bdžoch, A. Liška, Hedera - Pätoprstý, Sádecký, Pataky - Struška, Oško, Andrisík - Marek Hecl, M. Murín, Marek Sloboda - Vybíral, N. Jaško, R. Václav

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.