Oceliari v Piešťanoch nezaváhali

HK Orange 20 - HC Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly a asistencie: 17. Murín (Hecl, Hedera), 37. Sloboda (Murín) – 2. Šoltés (Varga, Šmach), 19. Varga (Šoltés, Šmach), 21. Bicek (Matejka, Bartoš), 50. Bartoš (Nagy, Matejka), 52. Nagy (Varga, Šmach)

Vylúčení: 5:6 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Fridrich - Tvrdoň, Kacej, 152 divákov

HK Orange 20: Durný – Grman, Trška, Košecký, Jendroľ, Hain, Bdžoch, Fereta, Hedera - Pätoprstý, Sádecký, Pataky – Struška, Oško, Andrisik – Hecl, Murín, Sloboda – Vybiral, Jaško, Václav

HC Košice: Habal – Vašíček, Deyl, Šedivý, Dudáš, Šmach, Matejka, Pavúk - Nagy, Boltun, Hričina – Bartoš, Suja, Bicek - Šoltés, Milý, Varga – Klíma, Hruška

Úvod stretnutia sa niesol vo vysokom tempe, keď už po niekoľkých desiatkach sekúnd vyskúšal Durného pozornosť košický kapitán Nagy. V tom čase síce ešte domáci neinkasovali, všetko sa ale zmenilo v druhej minúte. Varga totiž našiel medzi kruhmi Šoltésa, ktorému sa puk odrazil od korčule priamo do gólmana súpera, avšak pohotový útočník Košíc ho následne opäť získal do svojej moci a poslal ho tak do siete. Pomerne dlho po otváracom zásahu sa hralo bez väčších šancí na oboch stranách, Mladíci si tú svoju vyprodukovali až v priebehu trinástej minúty, kedy sa Struška s pukom dostal z rohu klziska až k ľavému kruhu na vhadzovanie, no zakončením bekhendom Habala prekvapiť nedokázal.  Stav sa menil opäť v sedemnástej minúte, kedy domáci poslali puk medzi kruhy, odkiaľ tvrdo vypálil Murín a táto rana sa už zatrepotala v košickej sieti. Domáci sa ale príliš dlho netešili, ešte do prestávky totiž dostal Varga ideálnu prihrávku do samostatného úniku, ktorý ukončil skvelou strelou švihom a poslal tak Košičanov opäť do vedenia. Do šatní sa tak šlo za stavu 1:2 z pohľadu HK Orange 20.

Aj prostredná časť zápasu priniesla vo svojom úvode aktívny hokej a mimoriadne rýchly gól. Tentokrát sa Košice tešili už po 37 sekundách hry, kedy našiel Matejka ideálnou prihrávkou pred bránkou dobre postaveného Biceka, ktorý už Durného pohodlne obstrelil. O desať minút neskôr mohli Košice skórovať opäť, k odrazenému puku sa totiž dostal Varga, avšak skúsený útočník napokon nechal vyniknúť domáceho gólmana. Na opačnej strane neuspel v dobrej šanci Sloboda, keď puk poslal priamo do lapačky pozorného Habala. Mladý utočník na sa napriek tomu gólu predsa len dočkal, štyri minúty pred koncom druhej tretiny sa tak stalo po neprehľadnej situácii pred Habalom. Do tretej tretiny sa tak vstupovalo za stavu 2:3.

V tretej tretine už prebrali iniciatívu na svoju stranu Košice, ktoré najskôr skórovali zásluhou Bartoša. Ten sa dostal s pukom medzi kruhy a ideálnou strelou popod lapačku rozvlnil sieť domácej bránky. V poradí piaty gól hostí pridal následne Nagy, ktorý z hranice bránkoviska puk zasunul za dezorientovaného Durného. Mladíci už v závere nedokázali vymyslieť nič zaujímavé, a tak si po výhre 5:2 pripísali Oceliari plný bodový zisk.